Hizmetlerimiz - ISO 3834-2 KAYNAKLI İMALAT YETERLİLİK BELGESİ


ISO 3834-2 KAYNAKLI İMALAT YETERLİLİK BELGESİ

ISO 3834-2 Kaynaklı İmalat Yeterlilik Belgesi

Kaynak; endüstriyel ürünlerin imalatı için yaygın olarak kullanılan imalat yöntemidir. Kaynaklı birleştirme yöntemi ile basınçlı kaptan endüstriyel tesise, vinçten makineye kadar geniş bir yelpazede ürünler imal edilmektedir. Kaynak, imalatın maliyeti ve nihai ürün kalitesi üzerinde son derece önemli etkiye sahiptir.

EN ISO 3834-2 Kaynaklı İmalat Yeterlilik Belgesi standardı, kaynaklı imalat yapan üreticiler için metallerdeki eritme kaynağı yöntemi esas alınarak uygun kalite şartlarını belirlemek amacıyla hazırlanmıştır. EN ISO 3834-2 Belgesi standardı, yalnızca kaynak ve kaynakla ilgili işlemlerden etkilenebilecek ürünün kalitesi ile ilgili olup; temel kuralları gerek işletmede gerekse yerinde yapılan kaynaklı imalat için istenen kalite şartlarını ve belirtilen kalitede üretim yapacak imalatçının kaynak kabiliyetini tespit için rehberlik sağlamaktadır. Standart, imalatçıların kaynak kalite sistemlerinin değerlendirilmesi için bir temel olarak kullanılmaktadır.

Bizi Arayarak Ücretsiz Bilgi ve Fiyat Teklifi Alabilirsiniz ?

Kaynaklı imalatlar için, kontroller tasarım aşamasından başlanarak;

  • Malzeme seçimi
  • Sarf malzemesi seçimi
  • Kaynak koordinasyon personelinin eğitimi
  • Çalışan kaynakçıların sertifikalandırılması
  • Kaynak yöntemlerinin belirlenmesi
  • Kaynaklı imalatın yapılması
  • Tahribatlı ve/veya tahribatsız test yöntemleri kullanılarak kalitesinin kontrol edilmesi ile sonuçlandırılır.

3834-2 Kaynaklı İmalat Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır?

  • Yetkili bir belgelendirme kuruluşu üzerinden başvuru yapılır. 3834 Standardına uygun olarak firma dokümanları ve sistem kurulumları tamamlanır, standardın istediği tüm gereklilikler yerine getirilir.( Örnek olarak kaynak yapan personelin kaynakçı sertfikaları ve eğitimleri tamamlanması gibi.)
  • Tüm bu süreç içinde BD Kurumsal Hizmetler olarak tüm süreci sizin adınıza biz yönetiyoruz. Sistem kurulumu ve doküman desteği, personel eğitimleride verilerek firmanızı denetime hazır hale getiriyoruz. Böylelikle hataya yer kalmadan belgelendirme sürecini çözmüş oluyoruz.

 

123

Hizmetlerimiz

ÇALIŞMALARIMIZDAN GURUR DUYUYORUZ !